5 قانون که در زمان خرید کفش چرم باید توجه کرد!

5 قانون که در زمان خرید کفش چرم باید توجه کرد!

خرید و انتخاب کفش مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورتی که انتخاب درستی در خرید کفش نداشته باشید، با مشکلاتی مانند کمردرد، پادرد و… مواجه می‌شوید. برای خرید کفش چرم نیاز است، که چند نکته را مدنظر داشته باشید تا یک چرم استاندارد و مناسب را خریداری کنید. در این مقاله قصد داریم 5 قانون که در زمان خرید کفش چرم باید به آنها توجه کنید را برایتان شرح دهیم.

چرا کفش چرم بپوشیم؟

بهتر است قبل از آنکه نکات خرید کفش چرم را ارائه دهیم، دلایل پوشیدن کفش چرم را مطرح کنیم. کفش چرم به دلایل زیر نزد بسیاری از افراد محبوب است و طرفداران بسیاری دارد.

 • طول عمر بیشتر
 • سبک و راحت بودن
 • امکان تعمیر و آسانی تعمیر کفش چرم
 • شیک، زیبا و خاص بودن کفش چرم
 • هوا داخل آن جریان دارد و پا عرق نمی‌کند
 • ضد حساسیت، به خصوص کفش‌های چرم طبیعی
 • ضد آب
 • جلوگیری از ایجاد و بهبود پینه
 • سازگار با محیط زیست

5 قانون که در زمان خرید کفش چرم باید توجه کرد

 1. کیفیت کفش چرم

کیفیت چرم در ماندگاری کفش و راحتی پا تاثیر زیادی دارد. سعی کنید از اصل بودن چرم اطمینان حاصل کنید. اگر توانایی تشخیص اصالت چرم را ندارید، می‌توانید از فروشنده سوال کنید. اما خرید از فروشگاه‌های معتبر باعث می‌شود که از اصل بودن چرم خیالتان راحت باشد.

چرم های طبیعی نسبت به چرم‌های مصنوعی بهتر هستند و ماندگاری بیشتری دارند. خرید چرم‌هایی که سطح خیلی براقی دارند توصیه نمی‌شود، زیرا در مدت زمان کوتاهی روی آن‌ها ترک خواهد خورد. کفش چرم را بو کنید، اگر بوی مواد شیمیایی به مشام شما رسید قطعا چرم طبیعی نیست.

کیفیت کفش چرم

 1. زیره کفش چرمی

زیره کفش بسیار مهم است، زیرا هنگام راه رفتن بخش زیادی از فشار به زیره وارد می‌شود. کفش‌های چرمی عمدتا دارای دو نوع زیره PU و PVC هستند.  زیره‌های PU سبک‌‌تر، راحت‌تر، با دوام‌تر و در برابر سایش مقاوم‌تر هستند.

 1. قالب کفش

قالب کفش در بروز مشکلاتی مانند میخچه و پینه بسیار اثرگذار است. افرادی که دارای میخچه هستند اکثرا کفش‌هایی با قالب بندی نامناسب پوشیده‌اند. قالب کفش باید به گونه‌ای باشد که قسمت پنجه فضای کافی برای انگشتان پا داشته باشد. عدم فضای کافی در قسمت پنجه سبب انحراف انگشتان پا می‌شود.

قالب کفش

 1. تنه کفش چرمی

تنه کفش چرمی بیشتر در کفش‌های بوت و نیم بوت مطرح است، که اندازه بلندی، کیفیت و قالب آن‌ها درست باشد. در کفش‌های معمولی تنه کفش قسمتی است که روی و مچ پا را فرا می‌گیرد و از پا در مقابل فشارهای وارده محافظت می‌کند.

 1. سایز کفش

شاید فکر کنید سایز کفش یک موضوع عادی و ساده است، اما تحقیقات نشان می‌دهد بسیاری از افراد سایز کفش خود را به درستی انتخاب نمی‌کنند. در انتخاب سایز دقت کنید.کفش‌های کوچک فشار زیادی به پا وارد می‌کنند و کفش‌های بزرگ نیز مشکلاتی مانند زخم پا، کمردرد و… را به همراه دارند.

درهنگام خرید کفش دقت فراوانی به این پنج مورد داشته باشید. کفش‌های چرم زیبا و اصل بخرید و از قدم زدن با آنها در کنار عزیرانتان لذت ببرید. پا قلب دوم شماست آن را فراموش نکنید.

سایز کفش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *