کفش چرم چقدر جا باز می کند؟

کفش چرم چقدر جا باز می کند؟

حتما برایتان پیش آمده است که در هنگام خرید کفش یک مدل خاص شما را مجذوب خود کرده است اما وقتی آن را می‌پوشید کمی برایتان تنگ است و فروشگاه فقط همین سایز را موجود دارد.

گاهی مواقع نیز در هنگام خرید دقت لازم را نداشته اید و کفش به قسمتی از پای شما فشار بیشتری وارد می‌کند و آزاردهنده است. دراین مواقع بیشتر ما  جمله کفش جا باز می‌کند را از اطرافیان و فروشندگان شنیده‌ایم.

دراین مقاله از کفش البرز قصد داریم توضیح دهیم که آیا کفش چرم جا باز می‌کند؟ کفش چرم چقدر جا باز می‌کند؟ با ما همراه باشید.

آیا کفش جا باز می‌کند؟

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که پا قلب دوم انسان است. همیشه به فکر قلب دوم باشید و سعی کنید کفشی را خریداری کنید که کاملا اندازه پای شماست. همواره در انتخاب کفش علاوه بر زیبایی، جنس، کیفیت و راحتی پا را در نظر بگیرید.

درپاسخ به این سوال که آیا کفش جا بازمی‌کند باید گفت بله تمامی کفش‌ها جا باز می‌کنند اما سرعت این تغییر در جنس‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال کفش‌هایی با جنس چرم طبیعی کانگورو نسبت به چرم طبیعی گاو بیشتر جا باز می‌کنند.

کفش چرم چقدر جا باز می‌کند؟

همانطور که گفته شد کفش‌های چرم نیز جا باز می‌کنند اما این جا بازکردن بیشتر در پهنای کفش است، پس اگر کفش شما از پهلوها تنگ است پس از مدتی مشکل شما رفع خواهد شد. اگر در کفش چرم انگشتان پا از قسمت جلوی کفش تحت فشار هستند باید بدانید که کفش چرم از قسمت طول کمتر جا باز می‌کند.

به هرحال اگر کفشی خریده اید که تنگ است، می‌توانید فرآیند جا بازکردن کفش را سرعت ببخشید. در مرحله اول بهتراست این کار را به یک کفاش بسپارید که با استفاده از ابزارهایی که دارد مشکل شما را برطرف کند. روش‌هایی نیز وجود دارد که شما با استفاده از آنها می‌توانید در منزل فضای کفش را کمی بزرگ‌تر کنید. در ادامه به اراده این روش‌ها می‌پردازیم.

آیا کفش چرم جا باز می کند؟

روش انجماد

همانطور که می‌دانید آب به هنگام یخ زدن منبسط می‌شود با استفاده از این ویژگی آب می‌توانیم کفش‌های خود را کمی بزرگتر کنیم. یک کیسه فریزر را پر از آب کنید و در داخل کفش قرار دهید طوری که تمام کفش پر باشد.

سپس کفش را در یک نایلون دیگر قرار دهید و به مدت 24 ساعت در فریزر قرار دهید. کفش را در دمای اتاق قراردهید تا یخ آب شود. کفش چرم را واکس بزنید تا نرم شوند سپس آن را بپوشید قطعا متوجه تغییر سایز خواهید شد.

اسپری مخصوص جا بازکردن کفش

جالب است بدانید که به تازگی اسپری‌های مخصوص جا بازکردن کفش چرم به بازار آمده‌اند که به راحتی با اسپری کردن به نقاطی از کفش که برای شما تنگ است می‌توانید مشکل خود را برطرف کنید. بهتر است کفش‌ها را از جایی آویزان کنید تا راحت تر این کار را انجام دهید.

قالب‌های مخصوص افزایش سایز

این روش دقیقا همان روشی است که کفاش‌ها از آن برای جا باز کردن کفش استفاده می‌کنند و کمی زمان بر است. قالب‌های پلاستیکی و چوبی در بازار موجود هستند، شما باید قالب را یک سایز بزرگترخریداری کنید.

قالب را در کفش قرار دهید و اجازه دهید 2 الی 3 روز بماند. پس از گذشت چند روز قالب را خارج کرده و کفش را بپوشید قطعا احساس بهتری خواهید داشت.

استفاده از جو

این یک روش بسیار قدیمی است و کابوی‌های آمریکایی برای افزایش سایز پوتین‌های خود از این روش استفاده می‌کردند. جو یا هر دانه دیگری که با خیس شدن متورم می‌شود و افزایش حجم دارد را می‌توانید استفاده کنید.

کفش را با جو پر کنید و روی جوها آب بریزید و پس از 24 ساعت جو رو خارج کنید و صبر کنید تا کفش‌ها خشک شوند. قطعا کفش‌ها کمی جا باز خواهند کرد.

گرم کردن

گرما باعث می‌شود که چرم منبسط شود. یک جفت جوراب ضخیم بپوشید و کفش‌هایتان را پا کنید. به وسیله سشوار به کفش‌هایتان حرارت دهید و پا را در کفش حرکت دهید تا جا باز کند.

روزنامه مرطوب

در این روش باید روزنامه‌ها را مرطوب کنید و درکفش قرار دهید. هنگام پر کردن کفش دقت کنید که فشار به اندازه‌ای نباشد که فرم کفش تغییر کند. پس از گذشت یک روز، روزنامه ها را خارج کنید.

با استفاده از راه‌هایی که ارائه شد می‌توانید مشکلات مربوط به تنگ بودن کفش چرم را برطرف کنید. با استفاده از این روش‌ها حدودا کفش چرم یک سایز جا باز می‌کند. پس به راحتی و با آرامش از پوشیدن کفش‌های چرم و زیبایتان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *