چه کفشی برای خار پاشنه مناسب است؟

چه کفشی برای خار پاشنه مناسب است؟

خارپاشنه یکی از بیماری‌های رایج در ناحیه پا است. اکثر افراد مبتلا به خارپاشنه از احساس درد و سوزش در ناحیه پاشنه پا شکایت دارند طوری که راه رفتن برایشان سخت می‌شود. یکی از علت‌های ایجاد خارپاشنه استفاده از کفش‌های بی کیفیت است.

کسانی که خار پاشنه دارند نمی‌توانند هر کفشی را بپوشند و باید از کفش‌های استاندارد استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم چه کفشی برای خارپاشنه مناسب است. با ما همراه باشید.

کفش مناسب خار پاشنه

کفش مخصوص خارپاشنه

خارپاشنه یک ضایعه در استخوان پاشنه است که سبب ایجاد درد در هنگام راه رفتن می‌شود. یکی از مهم‌ترین اقدامات درمانی پوشیدن کفش مناسب است. یک جفت کفش چرم که در آن احساس راحتی داشته باشید برایتان بسیار مفید خواهد بود.

خوشبختانه خرید کفش چرم طبی زنانه و مردانه به راحتی امکان‌پذیر است. کفش‌های چرم به دلیل اینکه خیلی زود قالب پای فرد می‌شوند بسیار راحت هستند و در کاهش درد نقش بسزایی دارند. هرچند کفش مخصوص خارپاشنه وجود دارد اما تنوع آن‌ها کم است. کفش چرم استاندارد با داشتن ویژگی‌های کفش مناسب خارپاشنه یک پیشنهاد جذاب است.

کفش مناسب خارپاشنه

ویژگی‌های کفش مناسب خارپاشنه

کفش‌های مناسب خارپاشنه باید از هر لحاظ استاندارد باشند. البته شما می‌توانید یک جفت کفش چرم بخرید و از کفی مخصوص خارپاشنه استفاده کنید. ویژگی‌های کفش مناسب خارپاشنه به شرح زیر است:

 • کفی کفش باید محک باشد تا از فشار به پا جلوگیری کند. در هنگام راه رفتن نیرویی به کف پا وارد می‌شود که این نیرو در حالت راه رفتن دو برابر وزن بدن و در هنگام دویدن 10 برابر است. کفی کفش یک حفاظ در مقابل این نیرو است.
 • کفی کفش باید طوری طراحی شده باشد که با قوس پا هماهنگ باشد.
 • کفش چرم طبیعی یک انتخاب مناسب است زیرا قالب پا را به خود می‌گیرد و پا در آن عرق نمی‌کند.
 • کفی کفش مخصوص خارپاشنه باید سبک، ضخیم و دارای خاصیت الاستیکی باشد.
 • کفش مخصوص خارپاشنه دقیقا باید اندازه پای بیمار باشد. اگر کفش تنگ باشد در خونرسانی به پا مشکل ایجاد می شود و همچنین اگر کفش گشاد باشد باعث ایجاد ساییدگی در پا و اختلال در انتقال نیرو می شود.
 • رویه کفش باید دارای جنسی منعطف پذیر باشد. خریدکفش‌ چرم طبیعی توصیه می‌شود زیرا چرم طبیعی قابلیت انعطاف بالایی دارد.
 • قسمت جلوی کفش تنگ نباشد تا فضای کافی برای انگشتان وجود داشته باشد.
 • کفش مخصوص خارپاشنه باید به گونه‌ای باشد که کفی آن قابل تعویض باشد
 • پشتی کفش مخصوص خارپاشنه باید به اندازه کافی محکم و سفت باشد تا از حرکت مچ پا جلوگیری نماید.
 • پاشنه کفش مخصوص خارپاشنه باید بین 1.5 تا 4 سانتی متر باشد.
 • کفی کفش باید به گونه ای طراحی شود که قسمت وسط آن دارای قوس باشد که موقع بلند شدن پنجه پا از روی زمین و قرار گرفتن پاشنه بر روی زمین، فشاری به قسمت کف و مچ پا وارد نشود.

کفش مناسب خارپاشنه

سخن آخر این است که اگر خارپاشنه دارید حتما از کفش‌های چرم طبیعی استفاده کنید زیرا کفش شما باید منعطف باشد. در بین تمام جنس‌هایی که برای کفش وجود دارد، چرم بالاترین انعطاف پذیری را دارد. برای جلوگیری از ابتلا به خارپاشنه از کفش‌های کهنه استفاده نکنید. کفش هم مانند تمام وسیله‌های مصرفی دیگر دارای طول عمر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *