چرا کفش چرم بپوشیم؟

چرا کفش چرم بپوشیم؟

اگر این روزها برای خرید کفش به بازار رفته باشید قطعا تنوع مدل‌ها و جنس‌ها را دیده اید. هنگامی که قصد خرید یک کفش را دارید ابتدا باید درنظر بگیرید این کفش را برای چه منظوری تهیه خواهید کرد مثلا برای ورزش باید کفش ورزشی و برای مهمانی باید کفش مناسب مهمانی را تهیه کنید. نکته دوم جنس محصول و سپس مدل آن است که باید به آن توجه کنید. درمیان همه جنس‌ها چرم از محبوبیت زیادی برخوردار است.

در ادامه با کفش البرز همراه باشید چرا که قصد داریم چرم و انواع آن را معرفی نماییم و علت انتخاب کفش چرم را برایتان شرح دهیم.

چرم طبیعی چیست؟

چرم یک ماده طبیعی با انعطاف پذیری بالا است. چرم طبیعی از پوست حیواناتی مانند گاو، گوسفند، شترمرغ، مار و… ساخته می‌شود. پوست حیوانات را با عملیات دباغی، در برابر مواد تجزیه‌کننده مقاوم می‌کنند ولی تمام خصوصیات اصلی چرم حفط می‌شود.

چرم طبیعی چیست؟

چرم مصنوعی چیست؟

چرم مصنوعی در کارگاه‌های صنعتی به دو روش تر وخشک با استفاده از مواد PU،PVC ساخته می‌شود. از چرم مصنوعی در ساخت مبلمان، لباس، کیف و… استفاده می‌شود. به چرم مصنوعی چرم صنعتی یا غیر طبیعی نیز گفته می‌شود.

تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی

چرم طبیعی و مصنوعی تفاوت‌های بسیاری دارند اما گاهی تشخیص اینکه این چرم طبیعی است یا مصنوعی برای افرادی که اطلاعاتی در این زمینه ندارند، سخت است. برخی تفاوت‌های چرم طبیعی و مصنوعی به شرح ذیل است.

  • قیمت چرم طبیعی بیشتر از چرم مصنوعی است اما صرفا بالا بودن قیمت، دلیل بر طبیعی بودن چرم نیست زیرا ممکن است افراد سودجو چرم مصنوعی را هم قیمت چرم طبیعی بفروشند.
  • چرم طبیعی یک دست نیست در بعضی قسمت‌ها ضخامت بیشتر و در برخی قسمت‌ها کمتر است. چرم مصنوعی به دلیل اینکه در گارگاه‌های صنعتی ساخته می‌شود یک دست است.
  • چرم مصنوعی را اگر زیر نور نگه دارید برخی قسمت‌ها مات و برخی نقاط براق است.
  • اگر سطح چرم طبیعی را نگاه کنید دارای طرح‌های غیرتکراری است.
  • چرم طبیعی به راحتی آتش نمی‌گیرد و در صورت سوختن بویی شبیه سوختن مو دارد، اما چرم مصنوعی در مقابل حرارت به سرعت آتش می‌گیرد و در دمای بالا تغییر شکل می‌دهد.
  • اگر چرم طبیعی را لمس کنید حس گرما خواهید داشت و نرم است، ولی چرم مصنوعی سرد است.
  • چرم طبیعی به طور کامل ضدآب نیست و درصورتی که کمی آب روی آن بریزید ظرف چند ثانیه جذب می‌شود.
  • گاهی به چرم‌های طبیعی رنگ اضافه می‌کنند و این دلیل بر مصنوعی بودن آنها نیست.

چرا کفش چرم بپوشیم؟

چرا کفش چرم بپوشیم؟

آنچه خواندید به شما کمک می‌کند که چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص دهید. استفاده از کفش یا کیف چرم و به طور کلی وسیله های چرم بسیار شیک و لاکچری است. اگر در دنیای مد هم گشتی بزنید خواهید دید که افراد مشهور از کیف و کفش‌های چرم به صورت ست یا تک استفاده می‌کنند.

اصلا می‌توان گفت اگر می‌خواهید خاص باشید و در مهمانی‌ها، مراسمات خاص، ملاقات‌های کاری وروزانه شبیه دیگران نباشید، کفش‌های چرم بپوشید.

پوشیدن کفش چرم علاوه بر زیبایی خاصی که به همراه دارد به راحتی با انواع لباس‌‌های آقایان و بانوان ست می‌شود و یک وقار بی مانند را در ظاهر افراد ایجاد می‌کند. پوشیدن کفش چرم مزایایی دارد که در ذیل به آنها اشاره می‌کنیم.

کفش‌های چرم بسیار شیک و زیبا هستند، به همین دلیل منحصر به فرد و خاص خواهید بود.

پا در کفش‌های ساخته شده از چرم طبیعی عرق نمی‌کند، زیرا کفش چرم دارای منافذ بسیار ریزی است که باعث گردش هوا در کفش شده و از عرق کردن پا جلوگیری می‌کند.

کفش و کیف‌های ساخته شده از چرم طبیعی به راحتی قابل تعمیر هستند. انواع خراش‌ها و لک ها به راحتی قابل تعمیر هستند.

کفش‌های ساخته شده از چرم طبیعی نرم، بسیار راحت هستند و برای افرادی که دچار مشکلات پوستی مانند میخچه، پینه و… هستند بسیار مناسب است.

چرم طبیعی ضدآب است و در هنگام بارش باران یا برف از خیس شدن پا جلوگیری می‌کند.

چرم‌های طبیعی به دلیل ساخته شدن از مواد طبیعی با محیط زیست سازگار هستند و درصورت رها شدن در طبیعت تجزیه می‌شوند.

سالیان زیادی است که مردم از کفش‌های چرم استفاده می‌کنند و هنوز هم طرفداران بسیاری دارد. اگر میخواهید در کنار زیبایی، سلامت پای شما نیز حفظ شود کفش چرم بهترین گزینه است و با خرید یک جفت کفش چرم، مدت زیادی از خریدن کفش بی نیاز خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *