یکی از ارکان اصلی شرکت محسوب می شود که ارتباط مستقیم با کارخانه و تولید را دارد و به عنوان سبد ارتباطی شرکت با خارج از سازمان می باشد که وظایفی چون جمع آوری اطلاعات، ارتباط مستقیم با مشتریان، تبادل نظر و اخذ پیشنهادات، برخورد شایسته و بررسی تغییرات و حاکم به بازار جهت بالا بردن سطح کیفی محصول و فروش را دارد. این واحد متشکل از بخش های ذیل می باشد:

۱ – فروش سازمانی | ۲ – فروش فروشگاهی | ۳ – فروش تهران | ۴ – فروش شهرستان ها | ۵ – صدای
مشتری | ۶ – خدمات پس از فروش

فروش سازمانی
در این بخش سیاست و هدف بزرگ، جذب ارگانها و سازمانهای بزرگ و کوچک جهت فروش عمده محصول می باشد.

فروش فروشگاهی

در بخش فروش فروشگاهی ارتباط شرکت با مشتریان از طریق فروشگا ههای زنجیره ای و نمایندگی های فروش می باشد.

فروش تهران و شهرستان

یکی دیگر از چشم انداز های شرکت و اهداف اصلی در جهت پیشبرد و ارتقاع محصول داخلی، گسترش فروش و تولید به کل کشور است که این سایت از طریق این واحد انجام پذیر می باشد.

صدای مشتری

وظیفه این واحد انتقال اطلاعات بازار و نیازهای اصلی مشتریان در چهارچوب نقد و انتقاد یا تعریف و تحسین برای واحد طراحی و مدلسازی با هدف تامین رضایت و انگیزش مصرف کنندگان می باشد.

خدمات پس از فروش
این واحد ارائه خدمات به مشتریان کفش البرز درباره ی سرویس های خدماتی شامل گارانتی، تعویض یا تعمیر را به عهده دارند. همچنین این واحد پاسخگوی مراجعات حضوری و تلفنی مشتریان نیز می باشد.

واحد بازاریابی
از ارکان مهم در هر ارگان به شمار می رود. واحد بازاریابی پس از انجام تحقیقات در بازار، تبلیغات محصول یا محصولات جدید را آغاز نموده و با اطلاعات گسترده ای که تدوین و جمع آوری می کند .(Marketing planبا ابزارهای تبلیغاتی )شرکت در نمایشگاه ها، بیلبوردها، پوسترهای تبلیغاتی، انتخاب نمایندگان مستقیم، همکاری با شرکت های تبلیغاتی و تعامل با شرکت های همکار( تفکیک و اولوی تگذاری بازارها، انتخاب بازارهای توزیع و مشتریان تهیه ی سناریوی ارتباطی مشتری و نمایندگان فروش را فراهم می نماید.

واحد بازاریابی کفش البرز

تحقیقات موضوعی بازار یکی از فعالیتهای واحد بازاریابی است که در طی آن با تعاملی که بازاریابی با طراحی دارد، محصول جدید طراحی شده، آماده ی ارایه را با تبلیغات به صورت پررنگ به مشتریان و نمایندگان فروش عرضه می نماید.

واحد تامین و تدارکات
این واحد با استفاده از متخصصان و کارشناسان زُبده و استفاده از تجهیزات به روز اقدام به خرید اقام و متریالهای مورد نیاز، با کیفیت مناسب و رعایت استانداردها می نماید. اقام گروه تولیدی که پس از طراحی و انجام فرآیند تدوین شناسنامه ی محصولات و ارزیابی تامی نکنندگان توانمند و معتبر داخلی و خارجی اقدام به تامین آنها می نماید. همچنین اقلام غیر تولیدی شامل دستگاه ها، اقام فنی، قالب ماهیچه، ملزومات که از آلمان، ترکیه و ایتالیا و … تامین می شوند.

 

واحد انفورماتیک

جهت پیشبرد اهداف شرکت کفش البرز با تکیه بر جدیدترین تکنولوژیها و متخصصان با تجربه حوزه ی انفورماتیک اقدام به یکپارچه سازی، کنترل شبکه وارتباطات، جمع آوری اطلاعات، به روز رسانی و نگهداری، تحقیق و توسعه این حوزه را بر عهده دارد.
یکی دیگر از وظایف عمده این واحد نگهداری و پشتیبانی از نرم افزار جامع که شامل بخش های حسابداری – مالی، انبارداری، فروش، خزانه داری و حقوق دستمزد است می باشد.

 

واحد سیستم و انرژی

در این واحد با در نظر گرفتن اهداف اصلی سازمان، وضعیت فعلی و توانمندی های هر واحد اقدام به آماده سازی استراتژیها نموده و با در نظر گرفتن روشهای اجرایی هر واحد و تعامات بین سازمانی استراتژیها و تاکتیکها را به رو زرسانی می نماید.
همچنین این واحد بر روند اجرای استراتژی در سطح کلان سازمان و نیز در هر واحد نظارت کامل دارد و در صورت مشاهده انحراف از مسیر تعیین شده اقدامات لازم را به منظور اصلاح ایراد انجام میدهد.