این واحد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از بازوهای اصلی معاونت فنی به شمار می رود. این واحد با بهره گیری از اطلاعات نهایی از واحد طراحی و مد لسازی و واحد صنایع با برنامه ریزی دقیق و کامل اقدام به تولید انبوه کفش می کند. در فرآیند تولید هر کفش مطابق با شناسنامه کاملی که دارد با برنامه ریزی صحیح زمانی و اطلاعات و پرسنل متخصص،تولید را از نمونه به انبوه می رساند. نظارت بر صحت تولید در کارخانه کفش البرز و رعایت استانداردها و تاکید بر کیفیت از الزامات تولید می باشد. در واحد تولید کفش البرز با رعایت تمام اصول و استانداردها و استفاده از تجهیزات و دستگاههای پیشرفته سرعت، رضایت و کیفیت را در این سازمان به اثبات رسانیده است.

واحد های زیر مجموعه تولید

۱-  قسمت برش | ۲- قسمت دوخت | ۳- قسمت اشتروبل | ۴- قسمت کارکشی | ۵- تزریق | ۶- زیر هچسبانی
۷-  پیمانکاران | ۸- فیشینگ

 

قسمت برش

واحد برش از مهم ترین قسمت های دخیل در تولید می باشد. اهمیت، دقت و مهارت از اصول اولیه برش می باشد. برشکاران با شناخت صحیح از جنس و انواع چرم و کیفیت چرم قطعات مختلف کفش را بنا به تخصص از قسمت های مرغوب چرم برش زده به طوری که حفظ کیفیت همواره از دغدغه های اصلی برشکاران می باشد.

 

 

قسمت دوخت

در این قسمت افراد بسیار مجرب و با مهارت بالا فرآیند دوخت چرمهای برش خورده و تبدیل آن به پستایی کفش را انجام داده و با تنوع زیاد مد لها و بهرi گیری از تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته جهت بالا رفتن کیفیت محصول، دوخت بهتر رویه و پستایی کفش را امکانپذیر می کنند.

 

 

قسمت اشتروبل

اشتروبل دوز با استفاده از چرخ مخصوص اشتروبل امکان تبدیل رویه به کفش تزریق را فراهم می نماید.در این قسمت کفی مخصوص اشتروبل جهت کفش های تزریقی به پستایی کفش بر حسب سایز دوخته م یشود. این تفکیک فعالیت به حفظ یکنواختی و بالا رفتن کیفیت دوخت رویه از کفی کمک می کند.

 

 

قسمت کارکشی

تجهیز خطوط کارکشی توسط دستگا هها و متخصصین مجرب که پستایی کفش را با توجه به نوع کارکشی که دارای فرآیند مخصوص به خود می باشد، کارکشی می کنند. در این فرآیند کار به صورت دستی و در ادامه با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات کارکشی بر روی قالب مورد نظر کارکشی می شود.

 

 

قسمت تزریق

در این واحد با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های ایتالیایی و آلمانی و مدرنترین ماشین آلات روز دنیا ساخته شده در مطرح ترین برندهای جهانی )از جمله Desma Main Group ( که قابلیت تزریق مستقیم زیره های T.P.U-P.U / Rubber P.U / P.U / Rubber را با بازدهی بسیار بالا داراست در تولید کفش استفاده می گردد.

 

 

قسمت زیره چسبانی

در این واحد متخصصین زیره چسبانی بعد از تمیز کردن زیره آن را حرارت داده و با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات زیره به پستایی چسبانده شده و مدت زمانی طول می شود تا کامل چسب خشک شود.

 

 

قسمت پیمانکاران

همواره با گسترش و توسع هی کارخانه کفش البرز نیاز به افرادی که بتوان دوخت رویه کفش را به آنها سپرد بیش از پیش بیشتر می شود. در این واحد سپردن کارها به پیمانکاران – برآورده کردن نیازهای پیمانکاران از قبیل رساندن به موقع قطعات برش شده کنترل شده چرم، نخ، چسب و … تحویل به موقع از پیمانکاران به کارخانه جهت افزایش کیفیت و راندمان بالا بر اساس استانداردهای کفش البرز و تحت نظارت و بازرسی های مستمر می باشد

 

 

قسمت فیشینگ

در این واحد که از اهمیت بالایی برخوردار است با استفاده از روشهای صحیح و تکیه بر دانش فنی و متخصص فرآیند پایانی و پرداخت از قبیل نحوه ی اسپری زدن، براق کردن و … در نهایت بن دکشی و تایید QC را بر هر جفت کفش انجام می شود تا همواره رضایت مشتریان را جلب نمایند.