در انتخاب کفش ایمنی به این نکات توجه کنید!

انتخاب کفش ایمنی مناسب

خرید تجهیزات ایمنی یکی از کارهایی است که باید قبل از انجام آن، اطلاعات کافی را کسب کنیم. کفش ایمنی یکی از ملزومات ایمنی است که استفاده از آن در بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها ضرورت دارد. اگر برای خرید کفش ایمنی در بین مدل‌های مختلف با برندهای متفاوت سردرگم شده اید، با ما همراه باشید. دراین مقاله قصد داریم معیارهای انتخاب یک کفش ایمنی مناسب را بررسی نماییم.

معیارهای یک کفش ایمنی استاندارد  

در هر خریدی خوب بودن به یک نحوی معنا می‌شود. به طور مثال به هنگام خرید کفش پیاده‌روی یک انتخاب خوب کفشی است که پا در آن احساس راحتی داشته باشد و به دیگر قسمت‌های بدن آسیب وارد نکند.

در انتخاب کفش ایمنی نیز یک انتخاب خوب، کفشی است که مطابق با استانداردهای تعریف شده باشد و بیشترین حفاظت از پا را انجام دهد. خوشبختانه شما می‌توانید کفش ایمنی را  به صورت اینترنتی خریداری کنید.

پس از دیدن مدل های مختلف کفش ایمنی، مقایسه آنها باهم و بررسی معیارهای زیر سفارش خود را ثبت کرده و محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

کفش ایمنی مناسب

در انتخاب کفش ایمنی به این نکات توجه کنید!

  • توجه به محیط کار

در انتخاب کفش ایمنی اولین و مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که آیا این کفش برای محیط کاری شما مناسب است؟ به طور مثال اگر در یک محیط اسیدی کار می‌کنید،  باید در میان مدل‌هایی که در مقابل اسید عایق هستند به دنبال یک کفش ایمنی خوب باشید.

اگر در محیط با خطر برق گرفتگی کار می‌کنید باید یک کفش ایمنی که هیچ فلزی در آن به کارنرفته است را انتخاب کنید.

  • وزن کفش ایمنی

وزن یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب کفش ایمنی است. به طورکلی کفش‌های ایمنی نسبت به کفش‌های روزمره سنگین‌تر هستند. سعی کنید کفش ایمنی با حداقل وزن ممکن را انتخاب کنید زیرا قراراست این کفش را به طور مداوم و ساعت های طولانی بپوشید.

  • جنس کفش ایمنی

هنگام انتخاب به جنس زیره کفش توجه کنید. به طور معمول زیره کفش‌های ایمنی موجود در بازار از پلی یورتان ساخته می‌شود که در برابر لغزش و سایش مقاوم است. جنس رویه کفش معمولا از چرم است که طرفداران بسیاری دارد اما رویه‌های پلاستیکی نیز وجود دارند.

  • گردش هوا در کفش

سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که فاکتور گردش هوا در ساخت و طراحی آن درنظر گرفته شده است. کفش‌هایی که پا در آنها بیش از حد عرق می‌کند، باعث بروز مشکلات پوستی و قارچ می‌شوند و پس از مدتی افراد خسته می‌شوند و تمایل به استفاده از آنها را ندارند.

  • سایز

کفش ایمنی دقیقا باید اندازه پای شما باشد. برخی افراد تصور می‌کنند چون قرار نیست با این کفش مسیر زیادی را راه بروند می‌توانند از کفش‌ ایمنی دیگران که کمی کوچک یا بزرگ است استفاده کنند. این تصور کاملا غلط است زیرا اگر تنگ باشد در دراز مدت موجب آسیب به پای شخص می‌شود و اگر بزرگتر باشد آن حفاظت مطلوب را نخواهد داشت.

  • قیمت

یکی از فاکتورهای مهم برای همه افراد قیمت است. به طوری که گاهی این معیار آنقدر پر رنگ می‌شود که دیگر فاکتورها را نادیده می‌گیرند. صد البته که این افراد ضرر بیشتری را متحمل می‌شوند زیرا با خرید یک جنس نامرغوب، پس از مدتی دوباره مجبور به خرید کفش ایمنی می‌شوند. توصیه می‌شود در هنگام خرید کفش ایمنی قیمت آخرین معیار شما باشد زیرا این کفش اولا یک وسیله حفاظتی از قلب دوم شماست، ثانیا شما با خرید یک محصول باکیفیت تا چندین سال نیازی به خرید دوباره کفش ایمنی نخواهید داشت.

 

آنچه که ارائه شد به شما کمک می‌کند، کفش ایمنی مناسب را انتخاب و خریداری کنید. با در نظر گرفتن این نکات به راحتی می‌توانید در منزل کفش ایمنی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و خود را در بازار در میان انبوهی از مدل‌های مختلف و محصولات تقلبی سردر گم نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *