انتخاب کفش مناسب با توجه به فرم پای شما

هنگام خرید کفش چرم انتخاب یک کفش مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. در انتخاب کفش علاوه بر معیارهایی مانند زیبایی، جنس، سایز، دوام و… یک مورد مهم به نام فرم پا وجود دارد.

پا در افراد مختلف دارای فرم‌های متفاوتی است. پاهای پهن، پاهای دارای زائده استخوانی و… از انواع فرم پا است که در هنگام خرید کفش باید به آنها توجه کنید. در این مقاله قصد داریم در رابطه با  انتخاب کفش مناسب با توجه به فرم پای شما مطالبی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انتخاب کفش مناسب با توجه به فرم پای شما

اگر خانم هستید و دارای پاهای پهن، به احتمال زیاد هنگام خرید کفش چرم زنانه در قسمت پنجه احساس تنگ بودن کفش را دارید. نگران نباشید! کفش‌های چرم به دلیل قابلیت انعطاف برای شما بهترین جنس هستند زیرا به زودی قالب پای شما را می‌گیرند. بیشتر آقایان دارای زائده استخوانی در پا هستند که کفش‌های محکم برایشان اصلا خوب نیست، خرید کفش چرم مردانه یک پیشنهاد عالی برای شماست. در ادامه در رابطه با فرم‌های مختلف پا و کفش مناسب، مطالبی را ارائه می‌دهیم:

انتخاب کفش مناسب با توجه به فرم پای شما

کفش مناسب برای پاهای پهن

نگران نباشید! داشتن پاهای پهن مشکل خاصی نیست. بسیاری از افراد به طور مادرزادی یا در اثر افزایش وزن پاهای پهنی دارند. بهترین و راحت‌ترین کفش برای پاهای پهن مدل‌هایی با پاشنه کوتاه و پنجه گرد است. مدل‌های نوک تیز و پاشنه دار سبب فشار به قسمت پنجه و آسیب به پا می‌شود. اگر خانم هستید، دوست دارید کفش پاشنه بلند بپوشید، خرید کفش چرم پاشنه بلند برایتان بسیار خوب است. به هنگام پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند هر از گاهی بنشینید و با خارج کردن پا از کفش کمی به پا استراحت دهید.

کفش مناسب برای پاهای پهن

کفش مناسب برای پاهای دارای زائده استخوانی

برخی افراد به طور مادرزادی یا در اثر استفاده از کفش‌های بی کیفیت، تنگ و نوک تیز میان شصت پا و مفصل دارای زائده استخوانی هستند. استفاده از کفش‌های چرم با سرپنجه گرد و نرم برای این افراد توصیه می‌شود.

کفش مناسب برای پاهایی با انگشتان قوزدار

برخی افراد با افزایش سن ذز قسمت پا دچار تغییرات می‌شوند. کسانی که انگشتان  خمیده و دارای قوز دارند بهتر است از صندل و کفش‌های جلو باز استفاده کنند. خرید کفش چرم طبیعی برای این افراد بسیار مناسب است.

کفش مناسب برای پاهایی با انگشتان قوزدار

کفش مناسب برای پاهایی با کف صاف

کف پای صاف یکی از مشکلات رایج است که از کودکی قابل تشخیص است. در افراد بزرگسال خرید کفش چرم زنانه و کفش چرم مردانه که دارای قوس و برآمدگی در کفی است پیشنهاد می‌شود. می‌توانید با مراجعه پزشک از کفی‌های مخصوص در کفش چرم استفاده کنید.

کفش مناسب برای پاهای کشیده و استخوانی

برخی افراد دارای پاهای ظریف و استخوانی هستند که اندازه پنجه پا در این افراد بسیار باریک است و تمام فضای داخلی کفش را پر نمی‌کند. این افراد می‌توانند در مجالس از کفش‌های نوک تیز استفاده کنند اما استفاده دراز مدت توصیه نمی‌شود. کفس‌های چرم طبیعی ظریف مانند کالج انتخاب مناسبی خواهد بود.

کفش مناسب برای پاهایی که تغییر حالت داده‌اند

استفاده دراز مدت از کفش‌های بی‌کیفیت، تنگ، نوک تیز و… سبب تغییر شکل انگشتان پا می‌شود. خانم‌هایی که این مشکل را دارند باید از کفش چرم زنانه نرم با پاشنه استاندارد استفاده کنند. آقایان نیز باید از کفش‌های چرم طبیعی که زیره استاندارد مخصوص آقایان را دارد استفاده کنند.

فرم پا مصری

در این فرم بلندی انگشتان به ترتیب کاهش پیدا می‌کند و در اکثر موارد انگشت شصت تحت فشار است. به دلیل جلوگیری از آسیب به انگشتان پا حتما از کفش‌های استاندارد با پنجه گرد که فضای کافی دارند استفاده کنید.

فرم پا ژرمنیک

اندازه تمامی انگشتان به غیر از انگشت شصت باهم برابر است. کفش‌های مستطیل شکل یا فرم پهن گزینه مناسبی برایشان است. بهتر است از کفش‌های چرم استفاده کنند که هوا در داخل کفش جریان داشته باشد.

فرم پا یونانی

در این مدل انگشت دوم از بقیه بلندتر است، به همین دلیل به راحتی می‌توانند از کفش‌های نوک تیز استفاده کنند. این نوع فرم پا بهترین نوع است و برای انتخاب کفش محدودیت خاصی ندارند، اما خرید کفش چرم با کیفیت همواره یک اصل است.

فرم پا سلتیک

در این مدل از انواع فرم پا، انگشت کوچک دارای قد بلندتری است. این افراد دارای پاهای مستطیل شکل هستند و باید از کفش‌های پهن استفاده کنند.

فرم پا رومی

این فرم پا کمتر دیده می‌شود، اندازه دو یا سه انگشت با هم برابر است. این افراد نمی‌توانند کفش‌های نوک تیز بپوشند.

انتخاب کفش مناسب فرم پای شما

سخن آخر این است که همواره در خرید کفش به فرم پا دقت کنید. کفش‌ چرم نرم با پاشنه استاندارد و پنجه گرد برای تمام مدل‌های پا یک انتخاب مناسب است که از خرید آن پشیمان نخواهید شد. در صورتی که به پوشیدن کفش‌های نوک تیز علاقه دارید بهتر است فقط در مجالس و مدت زمان کوتاهی از آن‌ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *